Оформлення довіреностей на голосування в ОСББ

Чимало власників квартир не можуть персонально голосувати на зборах ОСББ. В такому випадку можна доручити голосування іншій особі, яка знаходиться в Києві і може приходити на збори ОСББ і голосувати за вас. Для голосування необов’язково бути присутнім на самих зборах. Закон дає 15 днів після дати проведення зборів на письмове голосування.

Доручення від фізичної особи на голосування в ОСББ

Довіреність, видана фізичною особою, повинна бути обов’язково завірена нотаріусом. Часто, видаючи генеральні або інші довіреності на фізичних осіб, власники квартир і нотаріуси забувають включити в неї пункти, необхідні для голосування на зборах ОСББ. Ви можете оформити довіреність тільки для голосування на зборах ОСББ або ж включити необхідний текст в інші довіреності, які ви видаєте. Оригінал такої довіреності або нотаріальну копію необхідно залишити організаторам зборів. Викладаємо приблизний приклад тексту, який необхідно включити в ваші довіреності:

Я, Петренко Петро Петрович, паспорт Серія ТТ № 111111, виданий 5 липня 1993 року Голосіївський РУ ГУМВС в м. Києві, цією довіреністю уповноважую: Іваненка Івана Івановича, паспорт серія ТТ № 000000, виданий 1 березня 2016 року Голосіївський РУ ГУМВС в м. Києві,

бути моїм представником на загальних/установчих зборах об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, з усіма правами, що належать мені як співвласнику багатоквартирного будинку, в тому числі з правом голосувати від мого імені на власний розсуд з усіх питань порядку денного, висувати кандидатів на посади членів правління, членів ревізійної комісії, вносити пропозиції включення питань до порядку денного, підписувати документи роботи загальних/установчих зборів, виступати на загальних/установчих зборах, отримувати інформацію про діяльність Об’єднання, здійснювати будь-які інші повноваження, що належать мені як власнику/співвласнику квартири № 274 за адресою 03127, м. Київ, просп. Голосіївський, буд. 95, літера А.

Ця довіреність видається без права передоручення повноважень і дійсна до 31 грудня 2025 року.

Голосування юридичної особи на зборах ОСББ

Юридична особа може доручити голосування на зборах ОСББ, видавши довіреність, скріплену печаткою юридичної особи, на фізичну особу. З печаткою юридичної особи така довіреність не потребує засвідчення нотаріусом. Оригінал такої довіреності необхідно залишити організаторам зборів ОСББ. Приклад тексту, який потрібно включити в довіреність:

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАЗВА» (надалі – Організація) код ЄДРПОУ 88889999 в особі керівника Петренко Петра Петровича цією довіреністю уповноважую: Іваненка Івана Івановича, паспорт серія ТТ № 000000, виданий 1 березня 1997 року Голосіївський РУ ГУМВС в м. Києві,

бути представником Організації на загальних/установчих зборах об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, з усіма правами, що належать Організації як співвласнику багатоквартирного будинку, в тому числі з правом голосувати від імені Організації на власний розсуд з усіх питань порядку денного, висувати кандидатів на посади членів правління, членів ревізійної комісії, вносити пропозиції включення питань до порядку денного, підписувати документи роботи загальних/установчих зборів, виступати на загальних/установчих зборах, отримувати інформацію про діяльність Об’єднання, здійснювати будь-які інші повноваження, що належать Організації як власнику/співвласнику квартири № 274 за адресою 03127, м. Київ, просп. Голосіївський, буд. 95, літера А.

Ця довіреність видається без права передоручення повноважень і дійсна до 31 грудня 2025 року.

Голосування неповнолітніх дітей на зборах ОСББ

Якщо квартира або її частина належить неповнолітній дитині, за неї може голосувати будь-хто з батьків. Для цього необхідно залишити організаторам зборів копію свідоцтва про народження дитини.

Не будьмо байдужими

Можливо, саме вашого голосу буде не вистачати для прийняття важливого рішення, коли ви самі знаходитиметесь далеко за межами Києва. Практика установчих зборів показала, що ми можемо набрати 60% “за”, але набрали б 64-65%, якби в бажаючих голосувати були правильно оформлені довіреності. Три голосування були не зараховані через відсутність пунктів про ОСББ в довіреностях. І ще 7-10 співвласників не голосували через фізичну відсутність. А на наступних зборах будуть питання, за які необхідно набрати 67%.

Для співвласників, які знаходяться за межами міста, але при цьому зможуть забезпечити персональне голосування, за домовленістю з організаторами зборів можуть проголосувати віддалено поштою. Однак, не радимо користуватись цим методом для тих, хто планує знаходитись за кордоном, оскільки пошта з-за кордону не встигає досягнути адресата протягом 15 днів.